SZKOŁA PODSTAWOWA | PRZEDSZKOLE | SZKOŁA MUZYCZNA | FUNDACJA

WARSZTATY TEATRALNE 2018

15 listopad 2017
Odsłony: 465

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!

Tegoroczne WARSZTATY TEATRALNE odbędą się w dniach 7-11 stycznia w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej.

W programie wyjazdu znajdą się:

WARSZTATY AKTORSKIE

Dzięki wielu ćwiczeniom zwieńczonym budowaniem krótkich etiud teatralnych prowadzący postarają się pokazać istotę aktorstwa. Poruszone zostaną takie zagadnienia jak m.in. świadomość ciała, rytmu, teatralnej przestrzeni, rola pracy z partnerem, koncentracji. Wspólna zabawa w teatr pozwoli jej uczestnikom uruchomić wyobraźnię i bardziej świadomie spojrzeć na teatr, pracę aktora i samego siebie.

WARSZTATY ANIMACJI

Poprzez pracę z przedmiotem, maską, materiałem, teatralną lalką uczestnicy warsztatów poznają na czym polega animacja (ożywianie) w teatrze lalkowym, a także inaczej spojrzą na świat otaczających ich przedmiotów. Czynnie poznają wielość animacyjnych technik lalkowych. W tajemniczy świat animacji zostaną wprowadzeni poprzez cykl ćwiczeń i zabaw zwieńczonych budowaniem krótkich etiud teatralnych.

WARSZTATY TEATRU CIENI

Uczestnicy warsztatów w praktyce dowiedzą się czym jest liczący ponad 2000 lat teatr cieni, kiedy i gdzie powstał oraz jakie są jego odmiany. Nauczą się zasad tworzenia cieni postaci ludzkich, zwierząt, form plastycznych i kolorowych figur. Zdobyte umiejętności z pewnością staną się pretekstem do kreatywnej i twórczej zabawy.

OBEJRZYMY RÓWNIEŻ DWIE SZTUKI TEATRALNE ORAZ ZWIEDZIMY STUDIO FILMÓW RYSUNKOWYCH, w którym zobaczymy, jak wyglądają kolejne etapy produkcji filmu animowanego.

KOSZT WYJAZDU: 720 zł (kalkulacja dokonana dla grupy min. 65-osobowej; jeżeli liczba osób będzie mniejsza, cena ulegnie proporcjonalnemu wzrostowi)

Cena obejmuje: udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów Teatru Banialuka w Bielsku-Białej (dla każdej z grup przewidzianych jest 12 godzin zajęć), obejrzenie dwóch przedstawień z repertuaru teatru, zwiedzanie Studia Filmów Rysunkowych, koszt wynajęcia sal na zajęcia, przejazd pociągiem na trasie Warszawa Wschodnia –  Bielsko-Biała – Warszawa Wschodnia, noclegi w Hotelu Ibis w Bielsku-Białej, wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), bilety komunikacji miejskiej

Proszę o dokonanie deklaracji uczestnictwa Państwa dzieci w warsztatach poprzez wiadomość wysłaną do mnie za pośrednictwem Librusa.

Potwierdzeniem deklaracji jest wpłacenie do 24 listopada (piątek) zaliczki w wysokości 400 zł.

 Pieniądze proszę wpłacać na następujące konto

(jest to inne konto niż to, na które wpłacają Państwo czesne!):

 

Fundacja Szkoły Społecznej

Armii Krajowej 9, 05-075 Warszawa

Bank Spółdzielczy w Halinowie

72 8019 1010 2002 0002 8614 0003

Pozdrawiam

Agata Głasek-Możdżonek