SZKOŁA PODSTAWOWA | PRZEDSZKOLE | SZKOŁA MUZYCZNA | FUNDACJA

Jolanta Wiak - polski

 

 

Absolwentka Filologii Polskiej i Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, edukator programu WSiP-u z Wiedzy o Kulturze; nauczycielka dyplomowana, od ponad ćwierć wieku związana ze Szkołami Bułhaka, współzałożycielka Pierwszego Gimnazjum Autorskiego i I Liceum Ogólnokształcącego im. Bułhaka.

Zawód nauczyciela jest jedną z najwspanialszych profesji dającej wiele radości, której źródłem jest kontakt z młodymi ludźmi i satysfakcja z ich sukcesów. W nauczaniu cenię ostrożny eksperyment, który pozwala wyjść poza szkolną sztampę, zainteresować uczniów i zainspirować do samodzielnych poszukiwań. Moje pasje pokrywają się w dużej mierze z zawodem – zamiłowanie do poezji , teatru, sztuki… Starałam się przekazać je uczniom Bułhaka i cieszę się, że przez wiele lat trwa fenomen Zaduszek Poetyckich i Warsztatów Teatralnych – teraz już w nowej , niezwykłej odsłonie. Poza tym uwielbiam piesze wędrówki po górach, jazdę na nartach i rowerze (nie cierpię fitnessu!). Czasami nieco żałuję, że nie zostałam weterynarzem ( a były takie plany…), ponieważ zwierzęta fascynują mnie i wzruszają. Jestem posiadaczką psa Soni (siberiana huskiego) i kota Benia (dachowca). Nadal śmieszą mnie czeskie komedie i niezmiennie zaczytuje się w twórczości T. Manna, no i oczywiście naszej Olgi Tokarczuk – mojej kandydatki do literackiego Nobla…