SZKOŁA PODSTAWOWA | PRZEDSZKOLE | SZKOŁA MUZYCZNA | FUNDACJA

Internet i social-media

31 grudzień 2018
Odsłony: 1690

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące jako pierwsze w Warszawie (a może także w Polsce) otwiera klasę o profilu „Internet i social-media”. Od I klasy uczniowie będą uczyć się komunikacji przez media społecznościowe, przygotowywania materiałów multimedialnych (różne formy video, podcasty, grafiki i prezentacje), pisania angażujących tekstów czy prowadzenia biznesu. Oczywiście najważniejsze w toku edukacji będą tradycyjne przedmioty, a uczniowie będą rozszerzali następujące przedmioty: wos, język polski i język angielski.

Jako przedmioty dodatkowe przewidzieliśmy między innymi:

• Język polski dla Internetu i social-mediów

• Podstawy ekonomii

• Podstawy zarządzania

• Marketing 3.0

• Produkcja video

• Produkcja audio

Zajęcia „tradycyjne” są prowadzone przez doświadczonych pedagogów, którzy od wielu lat z sukcesem przygotowują uczniów do matury i studiów. Zajęcia dodatkowe będą prowadzone przez nauczycieli i praktyków. W klasie o profilu internetowym i social-mediowym kładziemy duży nacisk na naukę języków – proponujemy intensywny kurs języka angielskiego oraz do wyboru drugi język (niemiecki, francuski, hiszpański)

Chcemy, aby ten profil był nie tylko skutecznym przygotowaniem do matury oraz na studia, ale aby pomagał realizować zainteresowania i pasje, które mogą stać się doskonałym biznesem. Chcemy też zapewnić naszym uczniom bardzo dobre przygotowanie do studiów oraz lepszy start w życie zawodowe.